Astroloji Nedir?

Astroloji, gök cisimlerinin insan üzerindeki etkilerini anlatan en eski kadim bilgidir. Bir insanın hayat yolculuğunu nerden geldiğini ve nereye gitmesi gerektiğini yolculuğunda nelerle karşılaşacağının olay örgüsünü anlatır. Karakterislik özelliklerini karmik yapılarını bu yaşam üzerinde neleri çözmesi gerektiğini horoskop üzerinden konfigürasyonları bakarak yol haritası çizimine yardımcı olur.

Gökyüzündeki gezegenlerin sabit yıldızların yapmış olduğu açılarla insanlar üzerindeki iz düşümünü görmemiz mümkündür yani matematiksel dizayn bize kaderin şifresini verir. Bu sebeple kişilerin özelliklerini, iş yaşamını, sağlığını, evliliğini, yerleşim yerlerini horoskop üzerinden gezegenlerin yapmış olduğu açılarla bulmak mümkündür.

Zodyak sisteminde yol belirleme olarak evler, gezegenler ve açıları baz alınır, burada olay örgülerini daha önceden tahmin etmek mümkündür ama şunu unutmamak gerekir ki kadersel olaylar etki-tepkiye verilecek durumlar özgür irade ile insana verilmiştir.

Astroloji Haritaları

Astroloji şu tekniklerle yol belirler:

Natal haritamız; doğum anındaki göksel kombinasyonlardır tıpkı bir parmak izi gibi sadece size aittir. Bize karakteristik özelliğimizi gösterir karmik yapılarımızı anlatır yaşam üzerindeki deneyimlerimizin nasıl olacağını gösteren haritadır.

Progress harita; bizlere 30 yıllık deneyimlerimizi gezegenlerden aldığımız etkilerinin bizde açığa çıkacak psikolojik etkinin açığa vurumudur.

Sinastri Haritaları; bize ilişkilerimizi ortaklıklarımızı evlilikteki uyumu anlatır. Hayata atılacak birlikte verilecek kararların sağlamasını yapar ruh eşi, ruh ikizi deneyimleri bu haritalarda görülür.

Drakonik Harita; ruhun tekamül yolculuğunu anlatır astrologlar genellikle ruhun röntgeni derler çünkü ruhun tüm içeriğini buradan görülebilir.

Solare harita; yani güneş doğuş haritası ise her yıl doğum gününün olduğu gün baz alınır ve haritanızda güneşin hangi evde olduğuna bakılarak o yıl neler yaşanabileceğini anlatır.

Güneş doğuş haritası; ise doğduğunuz günün güneşin aynı dereceye yılda bir kere gelmesidir.

Lunar harita; ay haritasında ise ay ay bakılır ve bize aylık olay örgülerini gösterir ve burada ayın yer aldığı eve bakılarak yorum yapılır.